Przepukliny kręgosłupa – objawy i leczenie. Nieoperacyjne zmniejszanie przepuklin kręgosłupa – przepukliny międzykręgowe nieoperacyjne leczenie

Przepukliny kręgosłupa są bardzo częstym powodem bólów pleców, które mogą prowadzić nawet do niepełnosprawności. Przepukliny powstają w wyniku urazu mechanicznego, takiego jak podnoszenie ciężarów lub wypadku samochodowego, mogą także swoją przyczynę mieć w stanie zapalnym, który rozwijać się może bez naszej wiedzy i często większych objawów.

 

Choć głównym objawem przepukliny jest ból danego odcinka kręgosłupa, można także spodziewać się drętwień, mrowień oraz przeszywających dolegliwości bólowych kończyn górnych i dolnych. W przypadku wielu schorzeń wystarcza nieoperacyjne zmniejszanie przepuklin kręgosłupa, które polega na zastosowaniu nowatorskich metod leczenia. Jeśli zaś chodzi o przepukliny międzykręgowe nieoperacyjne leczenie polega głównie na zastosowaniu fizycznej rehabilitacji oraz dostarczeniu leków łagodzących ból i stany zapalne. W przypadku każdego bólu pleców, który utrzymuje się dłużej niż kilka tygodni, należy niezwłocznie udać się do lekarza, który dzięki diagnostyce obrazowej odkryje przyczynę schorzenia oraz pomoże w wyborze najlepszej terapii, która znacząco poprawi komfort życia oraz wyeliminuje zagrożenie dla całego organizmu.