Skuteczna ochrona ust

Odpowiednia ochrona ust jest ważna

Gładkie i zadbane usta to bardzo duży atrybut. Spierzchnięte, popękane i krwawiące wyglądają nie tylko nieestetycznie, ale są także przyczyną odczuwania dużego dyskomfortu. O usta warto dbać przez cały rok, jednak szczególnie istotne jest to w okresie jesienno-zimowym. Wówczas usta są narażone na niskie temperatury, wiatr i inne nieprzyjazne czynniki.

Ochronna pomadka do ust

Ochronna pomadka do ust okazuje się być najlepszym rozwiązaniem na problem ust w złej kondycji. To również doskonały sposób na to, aby zapobiegać takim sytuacjom. Pomadka ochronna jaką wybrać? Pewnie nie raz zastanawiałeś się jaka jest prawidłowa odpowiedź na to pytanie. Najlepsza pomadka ochronna to taka, która zawiera:

  1. Masło Shea – nawilża i chroni usta.
  2. Witamina A i E – aby zapobiegać pierzchnięciu ust.
  3. Witaminy z grupy B – niezbędne w walce z uszkodzeniami i podrażnieniami.
  4. Olejki i wyciągi roślinne – wspomagają produkcję kolagenu, nawilżają usta i sprawiają, że wyglądają dobrze i są zdrowe.

Bez powyższych składników nie warto stosować pomadki ochronnej do ust. Poza składem należy również wybrać formę. Takie pomadki umieszczone są zazwyczaj w sztyfcie, ale można znaleźć je również w szklanym pojemniczku albo w formie błyszczyka. Wybór zależy od osobistych preferencji.

Podsumowanie

Gładkie usta bez podrażnień to nie tylko atrakcyjniejszy wygląd, ale również duży komfort. Warto więc dbać o usta przez cały rok, aby w okresie jesienno-zimowym uniknąć nieprzyjemności. Miej przy sobie zawsze pomadkę ochronną do ust, w której składzie są składniki podane we wcześniejszych fragmentach artykułu. Używaj jej zawsze po wyjściu na zewnątrz, oraz w sytuacjach, gdy czujesz dyskomfort w tej okolicy twarzy. Warto również walczyć ze szkodliwymi nawykami, jednym z nich jest oblizywanie ust na wietrze. Takie zachowanie zdecydowanie ułatwia ustom pierzchnięcie. Jeśli więc masz ten nawyk, postaraj się go pozbyć jak najszybciej.