Najlepsza domowa maseczka odżywcza na twarz

Nie doceniamy tego co posiadamy w zakamarkach swojej kuchni. Produkty, które często są w naszym posiadaniu mogą być idealnym rozwiązaniem do taniego relaksu. Domowe maseczki odżywcze to idealny sposób na SPA, które przede wszystkim nie nadwyrężą naszego domowego budżetu. W tym wpisie chciałbym przedstawić głęboko odżywiającą, pobudzającą domową maseczkę na twarz.

 

Maseczka odżywcza składa się z mleka, wody, miodu oraz mleka. Jest to bardzo skuteczna maseczka w redukcji podrażnień ze względu na połączenie mleka wraz z miodem. Mleko działa przeciwzapalnie, oraz znacznie zmniejsza zaczerwienienia na skórze. Miód natomiast zmiękcza, oraz nawilża skórę. Płatki owsiane działają jako peeling dla twarzy, oraz nadają jej łagodna formę. Ostatni składnik, którym jest woda nadaje formę dla naszej maseczki żeby była po prostu płynna.

Jak przygotować domową maseczkę odżywczą?

Przygotuj 1/2 szklanki mleka,

1/2 szklanki płatków owsianych,

1/2 szklanki wody,

oraz 1 łyżeczkę miodu (najlepiej naturalnego pochodzenia).

Przyda się również mały garnek!

Na początku wszystkie wypisane wyżej składniki zmieszaj, a następnie gotuj na pełnym ogniu od 5 do 7 minut. Po ostygnięciu nakładaj na twarz i trzymaj przez około 20 minut. Jeżeli nie przeszkadza ci delikatne ciepło maseczki to nałóż ją na twarz, ponieważ wtedy można uzyskać najlepsze efekty.

Tak przygotowana maseczka z pewnością dogłębnie odżywi, oraz poprawi twoją cerę. Dla najlepszych efektów używać co najmniej 2 razy w tygodniu.