Jak wybrać najlepszego fotografa i kamerzystę na ślub?

Nieodłącznym elementem każdego ślubu i wesela jest profesjonalne videofilmowanie i fotografowanie. Dzięki postępowi techniki, operatorzy kamer mają coraz więcej możliwości na nietuzinkowe ujęcia tego wspaniałego dnia dla Pary Młodej. Nowoczesne kamery, aparaty fotograficzne, a także drony umożliwiają ujęcia niesamowitych momentów, które będą tworzyć wieczną pamiątkę dla Pary Młodej i gości weselnych.

W wyborze nie warto zwracać uwagi na ilość, lecz na jakoś wykonywanych zdjęć. Dobry, ceniący efekty swojej pracy fotograf dostarcza Parze Młodej jedynie udane, obrobione efekty swojej pracy. Zdjęcia z ceremonii ślubnej i wesela są formą reportażu, składającego się z określonej liczby zdjęć w określonej kolejności- tworząc spójną całość.

Przed wyborem fotografa i kamerzysty warto spotkać się z potencjalnymi kandydatami, zapytać o propozycje ujęć, obejrzeć portfolio. Dobry fotograf powinien zaproponować zdjęcia w formacie minimum 15×21 cm, a jeżeli zdjęcia są większe tym lepiej
.
Należy pamiętać o zapytaniu fotografa, czy ma ważne upoważnienie do wykonywania zdjęć w obiektach sakralnych. Foto video

Zdjęcia plenerowe są wspaniałym uwieńczeniem pamiątki z wesela. Zdjęcia mogą być wykonywane w dniu wesela, ale lepszym wyborem jest inna data ze względu na brak stresu Pary Młodej. Mogą to być zarówno tereny pobliskie miejscu wesela, jak i plenery odległe i zagraniczne.
Podobnie sytuacja wygląda w przypadku kamerzystów. Warto zwrócić uwagę na sprzęt jakim dysponuje kamerzysta i czy posiada dodatkowy sprzęt, który będzie mógł wykorzystać w przypadku nieprzewidzianej awarii.