Jak rozjaśnić włosy? Kąpiel rozjaśniająca jak zrobić

Wiele osób, które chcą cieszyć się włosami blond, decyduje się na farbowanie włosów. Warto jednak pamiętać, że możliwa jest lekka zmiana tonacji bez stosowania produktu typu farba rozjaśniająca włosy. Jaką metodę najlepiej jest wybrać?

płukanki rozjaśniające włosy – delikatne rozjaśnianie włosów

 

Osoby, które mają naturalnie jasny odcień włosów, jednak chcą go jeszcze bardziej podkreślić, mogą użyć takich środków jak płukanki rozjaśniające włosy pozwalają one na delikatne rozjaśnianie włosów. Można zakupić je w sklepie lub zrobić samodzielnie. Naturalne płukanki rozjaśniające włosy mają zazwyczaj w swoim składzie rumianek i kwasy owocowe. Płukanka rozjaśniająca może być zrobiona również z korzenia rabarbaru. Według niektórych źródeł to właśnie ta naturalna płukanka rozjaśniająca ma mieć najbardziej skuteczne działanie.

maseczka rozjaśniająca włosy

Delikatne rozjaśnianie włosów często następuje również naturalnie pod wpływem światła słonecznego. Nie jest to jednak metoda bardzo zdrowa dla włosów, dlatego proponuje się zazwyczaj inne rozwiązania.
W miarę skutecznym, a jednocześnie mniej inwazyjnym sposobem rozjaśniania włosów jest zastosowanie takiego produktu jak maseczka rozjaśniająca włosy. Taki preparat można wykonać samodzielnie. Do tego celu można zastosować na przykład cynamon, jednak taki delikatny rozjaśniacz do włosów nadaje się bardziej dla osób z ciemnymi włosami, które chcą uzyskać nieco jaśniejsze refleksy. Taka maseczka rozjaśniająca włosy ma nie tylko zmienić im odcień, ale także nadać im piękny zapach. Osoby o włosach blond powinny wybrać raczej w tym przypadku gotowy produkt o nazwie maska rozjaśniająca włosy, która zawiera zazwyczaj wyciąg z rumianku i zawiera także składniki pielęgnacyjne.

Szampon, odżywka rozjaśniający ciemne włosy

Dla osób z włosami blond przeznaczone są również takie produkty jak odżywka rozjaśniająca włosy. Dla lepszego efektu warto stosować wszystkie produkty z serii. Szampon rozjaśniający ciemne włosy to produkt, który zazwyczaj daje podobny efekt jak naturalna maska rozjaśniająca włosy na bazie cynamonu. Ewentualnie szampon rozjaśniający ciemne włosy może być tak naprawdę produktem kolorystycznym. Naturalne rozjaśnienie bardzo ciemnych włosów jest bardzo trudne i zazwyczaj polega na dodaniu refleksów w kolorze brązu.
Wyżej podane sposoby na stopniowe rozjaśnianie włosów nie sprawdzą się jednak we wszystkich przypadkach. W celu znacznego rozjaśnienia włosów jedynym możliwym rozwiązaniem jest farba rozjaśniająca włosy. Radykalne zmiany koloru lepiej jest jednak przeprowadzić u fryzjera. Niektórzy polecają również wykonanie zabiegu, który jest bezpieczniejszy, jednak również stosuje się przy nim rozjaśniacz.

Kąpiel rozjaśniająca jak zrobić?

Kąpiel rozjaśniająca jak zrobić? Kąpiel rozjaśniająca to samodzielne farbowanie włosów gotowym specyfikiem, do którego jednak dodaje się pielęgnujący szampon. Takie działanie ma na celu zmniejszenie możliwych zniszczeń. Należy jednak pamiętać, że nawet bezwzględnie stosując się do instrukcji typu kąpiel rozjaśniająca jak zrobić trudno jest uniknąć przesuszenia włosów. Dlatego znacznie lepiej zdecydować się na pomoc fryzjera profesjonalisty.
Co warto wybrać, jeśli chodzi o delikatny rozjaśniacz do włosów? Produkty, które mają na celu stopniowe rozjaśnianie włosów w sposób naturalny wydają się bezpieczniejsze niż farby. Odżywka rozjaśniająca włosy na bazie naturalnych składników wydaje się pod tym względem nie tylko skuteczna, ale również działająca korzystnie na stan pasm.