7 pomysłów co robić w Sylwestra

Odliczanie do Sylwestra czas zacząć! Do Nowego Roku zostało niewiele ponad miesiąc. Jeżeli nie należysz do osób, które takie imprezy planują z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem i nadal jesteś bez planów, ten artykuł może Ci się przydać.

1. Wyjedź za miasto – wyjazd za miasto to świetna opcja, jeśli chcesz wykorzystać dodatkowy dzień wolny i zrobić sobie małe wakacje. Najpopularniejszym kierunkiem na zimowe wypady są oczywiście góry (Zakopane, Krynica-Zdrój), jednak w takich obleganych miejscowościach miejsca mogą być już dawno zarezerwowane. Nie martwmy się, Polska ma wiele innych ciekawych miejsc do zaoferowania, może nigdy nie byliśmy w Bieszczadach i właśnie nadarza się okazja, żeby tam pojechać, a może odwiedzimy Sandomierz, czy zwiedzimy Lublin?

2. Sylwester za granicą – jeżeli należymy do grupy ludzi, którzy lubią spontaniczne wypady, możemy poszukać biletów lotniczych i wybrać się na świętowanie Nowego Roku nieco dalej. Popularnymi kierunkami są przede wszystkim: Paryż, Rzym, Londyn, czy też Amsterdam. Ale nie musimy iść utartymi ścieżkami, jestem przekonana, że miasta takie jak Budapeszt, Wiedeń, czy Praga mogą nas pozytywnie zaskoczyć.

3. Bal Sylwestrowy – jest to świetna opcja o ile mamy z kim na taki bal pójść. Nie musimy jednak być w związku, aby wybrać się na tego typu imprezę. Wystarczy, że weźmiemy przyjaciela/przyjaciółkę, którzy też nie mają planów. Jest to dobra okazja do poznania nowych osób. Wiele restauracji oferuje bale Sylwestrowe, ceny biletów są różne, w zależności od miejsca które wybierzemy, mogą się wahać od 150 zł za osobę wzwyż. Bal to dobra opcja, jeżeli nie masz ochoty przygotowywać imprezy samemu, płacisz za bilet i idziesz na gotowe, jesz, tańczysz i bawisz się do białego rana.

4. Maraton filmowy – w kinie, lub w domu. Wiele kin organizuje tego typu maratony, wiec jeśli jesteś fanem kina może to być dobra opcja dla Ciebie. Taki maraton możesz również urządzić w zaciszu swojego własnego mieszkania, dla podkręcenia klimatu możesz zapatrzyć się w rzutnik – oglądanie filmów będzie jeszcze przyjemniejsze. Nie zapomnij zaopatrzyć się w duuuuże ilości popcornu!

5. Zorganizuj ognisko – wystarczy przygotować trochę kiełbasek, słoninki i innych przysmaków, do tego coś ciepłego na rozgrzewkę i do dzieła! Urozmaiceniem dla ogniska może być zorganizowanie kuligu, może wymaga to już nieco więcej zaangażowania, jednak z pewnością gwarantuje świetną zabawę i niezapomniane chwile.

6. DomówkaSylwestrowy standard, opcja dla tych którzy są w posiadaniu wolnego mieszkania czy domu, zbierz grupę znajomych i przyjaciół, niech pomogą Ci w przygotowaniach. Rozdziel zadania dla każdego, czy to będzie przygotowanie przekąsek, czy dekoracja mieszkania. Dla urozmaicenia, możecie wymyślić imprezę tematyczną np. przebieraną, czy też urządzić wieczór gier planszowych.

7. Sylwester miejski – w większości większych i mniejszych miast planowane są miejskie imprezy, warto dowiedzieć się jak będzie wyglądał repertuar. Przeważnie na tego typu wydarzenia zaplanowane są różne koncerty, zabawy i konkursy no i oczywiście pokaz fajerwerek o północy. Jeśli nie masz żadnych planów, a żadna z powyższych opcji nie przypadła Ci do gustu, zawsze możesz się wybrać na miejską zabawę. Może akurat spędzisz miło czas albo poznasz kogoś ciekawego.