Jak mieć długie włosy? Jak szybko zapuścić włosy do pasa – zapuszczanie włosów z krótkich

Długie włosy to marzenie wielu kobiet i nie tylko. Problemem w ich uzyskaniu może być zarówno wcześniejsze przyzwyczajenie do krótszej fryzury, jak i problem z łamliwością lub nawet wypadaniem włosów. Od czego warto zacząć, gdy zapuszczamy włosy i na co warto zwrócić uwagę?

Chcę zapuścić włosy o czym powinnam pamiętać? zapuszczanie włosów z krótkich

Zapuszczanie włosów z krótkich wcale nie musi być bardzo trudne. Warto w tym przypadku wziąć przykład z aktorek, które niekiedy muszą całkowicie zgolić głowę do roli, a potem chcą powrócić do wcześniejszej fryzury. Zapuszczanie włosów z krótkich wymaga nauczenia się nowego układania włosów, a w przypadku kręconych pasm – zastosowania specjalnej małej prostownicy. Choć zazwyczaj zaleca się, aby nie prostować włosów zbyt często, to jednak w takiej sytuacji pozwala to uzyskać ładną fryzurę zanim włosy odrosną na tyle, by móc ułożyć je inaczej.

jak szybko zapuścić włosy do pasa

Wiadomo, że najpiękniejsze są bardzo długie włosy. Dlatego też wiele osób zadaje sobie pytanie jak szybko zapuścić włosy do pasa? W tym przypadku nie wystarczy wyłącznie stosować popularne suplementy na porost włosów, należy również zastosować odpowiednią pielęgnację. Najczęstszym błędem, przez który trudno jest uzyskać oczekiwaną długość pasm jest ich nieprawidłowe suszenie. Błąd popełniany jest zazwyczaj już po spłukaniu szamponu, kiedy to osuszamy włosy poprzez mocne wycieranie ich w ręcznik.

ile trzeba zapuszczać włosy do pasa

Tymczasem, aby uniknąć ich łamania się, należy robić to delikatnie i za wszelką cenę unikać “wcierania” pasm w tkaninę. Gdy zapuszczamy włosy istotne jest bowiem, aby zwrócić uwagę na to, kiedy są one najsłabsze i unikać tego typu negatywnie działających czynników. Jeśli nie dba się prawidłowo o pasma to wtedy odpowiedź na pytanie ile trzeba zapuszczać włosy do pasa może być brzmieć: bardzo długo.
Jak zapuszczać włosy by to działanie było rzeczywiście szybkie? Oprócz prawidłowego suszenia warto jest zrezygnować ze stylizacji, które wymagają użycia wysokiej temperatury. Choć prostownice są obecnie coraz bardziej nowoczesne i mniej niszczą pasma, to jednak ich działanie nadal nie pozostaje bez wpływu na strukturę włosa.

chcę zapuścić włosy – zapuszczamy włosy!

Ile trzeba zapuszczać włosy do pasa? W przypadku, gdy włosy są naturalnie mocne i stosuje się odpowiednią pielęgnację trwa to około cztery lata. Trzeba jednak przy tym pamiętać, że nie zawsze jest możliwe osiągnięcie takiej długości. Ponadto decydując się na zapuszczanie włosów nie wystarczy rezygnować z ich obcinania i powiedzieć sobie chcę zapuścić włosy. Rzadko bowiem zdarza się, by włosy (i cebulki włosowe) były na tyle silne, by nie kruszyły się i nie wypadały przed osiągnięciem takiej długości. Jak szybko zapuścić włosy do pasa? Przede wszystkim warto zwracać uwagę na to, by pasma nie ocierały się o ubranie. To powinno pomóc w ograniczaniu ich zniszczenia, a tym samym łamliwości. Dobrze jest również stosować regeneracyjne maski i odżywki, a także olejowanie włosów.

 

Choć wymaga to sporo czasu i starań, to jednak końcowy efekt jest zwykle zadowalający, dlatego warto się postarać. Ponadto warto wykonywać masaż skóry głowy, który usprawni krążenie krwi. Dzięki takiemu działaniu cebulki włosowe powinny być lepiej odżywione, przez co rosnące włosy powinny być silniejsze. Co jeszcze powinna zawierać instrukcja jak zapuszczać włosy? Przede wszystkim informację, że nie należy rezygnować z ich podcinania. Zniszczone końcówki nie tylko źle wpływają na wygląd pasm, ale niekiedy mogą sprawić, że wyżej położona część włosa szybciej ulegnie rozdwojeniu.