Nauka angielskiego w domu – od czego zacząć?

Spędzasz dużo czasu w domu i chciałbyś praktycznie wykorzystać ten czas? Chodzi Ci po głowie rozpoczęcie swojej przygody z angielskim? W takim razie ten artykuł jest w sam raz dla Ciebie!

Codzienna praktyka

Gramatyka Angielska dla Początkujących nie jest wcale taka trudna w opanowaniu, jak może Ci się wydawać. Zasadniczo jednak nauka języka obcego wymaga systematyczności. Dzięki niej Twój mózg szybciej oswoi się z nowym słownictwem, a także zacznie zapamiętywać poprawną wymowę. To również szansa dla Ciebie na wyrobienie w sobie cennego nawyku regularnego uczenia się. Dzięki niemu będzie Ci łatwiej opanowywać kolejne partie materiałów.

Korzystanie ze współczesnych możliwości

Czasy, w których uczyć mogło się jedynie z podręczników, to już przeszłość. Aktualnie istnieją również inne sposoby na opanowywanie nowych rzeczy, a angielski również się do nich zalicza. Pomocne mogą być między innymi specjalne aplikacje, które pomogą Ci w poznawaniu nowych słówek, zwrotów, a także wymowy. Często posiadają one darmowe wersje, które na początek w zupełności wystarczą.

Nie zaszkodzi skorzystać również z internetu i jego dobrodziejstw. Możesz na przykład znaleźć materiały wideo, w których językowi specjaliści w prosty i przyjemny sposób tłumaczą, w jaki sposób łatwiej jest opanować dany czas bądź kiedy używa się konkretnego zwrotu. Jeśli jesteś słuchowcem, to taka forma przekazu może okazać się w Twoim przypadku wyjątkowo skuteczna!

Mów po angielsku!

Nie ma co ukrywać. Chcąc opanować język angielski, warto od samego początku uczyć się mówienia. Jak to robić, skoro chcesz ćwiczyć głównie w domu? Na przykład, korzystając z Metody Aktywnego Mówienia. Działa ona następująco:

  • Spotykasz się drogą online z nauczycielem;
  • Zajęcia odbywają się codziennie, ale trwają jedynie 15 minut;
  • Przez 90% czasu będziesz mówić, dzięki czemu zaczniesz oswajać się z wypowiadaniem się w tym języku.

Ta metoda dobrze sprawdza się między innymi u osób, które czują, że posiadają pewną barierę w odzywaniu się po angielsku. Do tego poprzez codzienne zajęcia wyrobisz w sobie cenną rutynę, o której wspomnieliśmy już wcześniej.

Otaczaj się angielskim

Z angielskim warto się również osłuchać. Możesz włączyć sobie anglojęzyczne piosenki i jednocześnie czytać polskie tłumaczenie słów. Nie zaszkodzi również włączyć filmu bądź serialu w obcym języku i ustawić rodzime napisy. Tyczy się to również czytania. Jeśli dopiero zaczynasz naukę, to dobrym rozwiązaniem mogą być książeczki dla dzieci. Zawierają one proste słownictwo i obrazki, dzięki czemu będzie Ci łatwiej zrozumieć treść. Takie otaczanie się angielskim może sprawić, że z czasem zaczniesz się na niego automatycznie przestawiać i tłumaczenie w głowie pewnych rzeczy będzie zajmować Ci mniej czasu.

Czy nauczenie się angielskiego bez wychodzenia z domu jest możliwe? Jak najbardziej! Będzie to jednak wymagać od Ciebie sporych pokładów samodyscypliny. Nie zaszkodzi również sięgnąć po pomoc, jeśli uznasz, że ta może Ci się przydać.

Artykuł sponsorowany