Jak walczyć z cellulitem?

Jednym z większych problemów związanych z wyglądem zwłaszcza u pań jest cellulit. Przypadłość ta dotyka głównie kobiety, co wynika z dużej ilości estrogenu. Warto mieć świadomość, że jest to nie tylko kłopot natury czysto kosmetyczne, ale i jest to problem zdrowotny. Tym samym naturalną rekcją jest podjęcie działań już przy pierwszych symptomach. Od razu pojawia się więc pytanie- cellulit jak z nim walczyć skutecznie? Na to i kilka innych pytań postaramy się odpowiedzieć w niniejszym tekście.

Cellulit – charakterystyka i przyczyny problemu

Cellulit to przypadłość potocznie nazywana pomarańczową skórką. Tak właśnie wygląda zdeformowana tkanka tłuszczowa i objawia się ona w formie szpecących zgrubień. Przyczynami odpowiedzialnymi za powstawanie cellulitu są dysfunkcje mikrokrążenia. Z reguły problem dotyczy ud, brzucha, pośladów i ramion. Co więcej, niekoniecznie musi to być problem wynikający z dużej wagi.

Sposoby walki z cellulitem

Mając zamiar wyeliminować cellulit, koniecznie powinniśmy mieć świadomość, że może to zająć sporo czasu. Wielu specjalistów sugeruje, że może to zająć i kilka lat. Nie dziwi zatem to, że o wiele lepiej jest wdrażać działania profilaktyczne. Jeżeli jednak nie udało nam się to, jak najprędzej powinniśmy postępować tak, aby zatrzymać ekspansję cellulitu na inne części ciała. Do rozwiązań, które sprawdzają się przy jego eliminacji, należy przemyślana dieta. Tutaj trzeba postawić głównie na zbilansowane i zdrowe posiłki. Zalecane są zwłaszcza pokarmy z większą zawartością błonnika. Na pewno powinniśmy unikać tzw. śmieciowego jedzenia. Do tego ważne jest to, aby pić spor wody, aby w ten sposób wypłukać toksyny z organizmu. Na tym jednak nie możemy poprzestać i zaleca się wprowadzić trochę aktywności fizycznej. Nie można jednak z tym przesadzać i najlepiej postawić na umiarkowaną aktywność. Szczególnie powinny pamiętać o tym osoby wcześniej niemające kontaktu ze sportem. W przeciwnym wypadku ryzykujemy kontuzją lub przetrenowaniem. Całkiem dobrym pomysłem będzie też stosowanie masaży, a zwłaszcza jest tu zalecany masaż limfatyczny. Polega on na wykorzystaniu rękawicy, ostrej szczotki bądź masażera z wypustkami. Masaż tego typu ma za zadanie poprawić funkcjonowanie skóry tak, aby stała się jędrna i miała zdrowy wygląd. Ciekawym uzupełnieniem technik masujących są chińskie bańki. Cellulit jak z nim walczyć skutecznie w jeszcze inny sposób? W tym celu można też odwiedzić gabinet kosmetyczny czy salony SPA, gdzie szczególnie polecane są takie zabiegi jak: lipoliza iniekcyjna, mezoterapia igłowa, jonoforeza lub coś z mniej inwazyjnych rozwiązań tj. endermologia lub mezoterapia bezigłowa.