Dobra szczotka do włosów – tangle teezer za 5 zł

Wiele osób, które mają długie włosy, poszukuje szczotki wspomagającej rozczesywanie. Można zdecydować się na szczotkę wykonaną z naturalnego włosia, jednak nie sprawdzi się ona w każdym przypadku. Dlatego też tak popularna stała się szczotka tangle teezer, choć nie wszyscy zdecydowali się na jej zakup z powodu wysokiej ceny. Czy jest możliwy zakup tangle teezer za 5 zł i jak będzie działał taki produkt?

tangle teezer za 5 zł

Oczywiście większość osób zaleca oryginalny tangle teezer. Jednak taki produkt jest dość drogi. Ze względu na swoją popularność nadal kosztuje od około 30 do nawet 60 złotych. Dlatego też podróbka tangle teezer również jest często wybierana. Testy tangle teezer oryginał a podróbka przeprowadzane oczywiście przez amatorów produktów do włosów pokazują, że tangle teezer za 5 zł również dobrze czesze włosy. Jednak tworzywo, z jakiego została wykonana podróbka tangle teezer jest nieco twardsze, przez co komfort czesania jest nieco niższy. Ponadto tangle teezer podróbka nie posiada charakterystycznego wykrzywienia, przez co w trochę mniejszym stopniu przylega do głowy.

szczotka tangle teezer podróbki

W przypadku takiego produktu jak szczotka tangle teezer podróbki mogą być też nieco mniej trwałe od oryginału. Jeśli jednak chodzi o takie funkcje jak czesanie mokrych włosów bez ich uszkadzania, a także dobre rozprowadzanie takich produktów jak odżywka czy maska, tangle teezer podróbka sprawdzi się równie dobrze. Zwłaszcza w tym drugim przypadku można zakupić podróbkę, ponieważ tego typu produkt nie jest zbyt prosty w umyciu. Dotyczy to zarówno oryginalnego tangle teezera, jak i podróbek. Wpływa na to gęstość ułożenia kolców.

tangle teezer oryginał a podróbka

W amatorskich porównaniach tangle teezer oryginał a podróbka często widać, że obydwa produkty posiadają możliwość otwierania. Dzięki temu możliwe jest schowanie do środka szczotki zapasowych spinek lub innych podobnych akcesoriów. Warto zwrócić uwagę na mniejsze modele zarówno oryginału, jak i podróbek. Pozwalają one na łatwiejsze włożenie ich do mniejszych torebek, bez ryzyka, że kolce ulegną zniekształceniu. Decydując się na zakup tego typu szczotki należy mieć to na uwadze. O ile nieznaczne odkształcenie bocznych kolców nie wpływa na jakość czesania, o tyle uszkodzenie środkowych może spowodować, że szczotka nie będzie działać prawidłowo.
Dlaczego szczotka typu tangle teezer może nie działać? Powodem takiego stanu nie jest zakup podróbki zamiast oryginału. Obecnie należy sprawdzić, do jakiego typu włosów przeznaczona jest dana szczotka.

 

W przypadku włosów bardzo gęstych zdarza się, że standardowa tangle teezer nie będzie działać, ponieważ jej kolce są za krótkie, aby dostać się do głębszych partii. Wtedy można nauczyć się rozczesywać włosy w inny sposób lub po prostu zakupić szczotkę, która będzie lepiej wykonywać swoje zadanie. Szczotki typu tangle teezer do włosów gęstych mają widocznie grubsze kolce. Często w ich przypadku rezygnuje się również z oryginalnego kształtu tangle teezer na rzecz wygodnego trzymania produktu podczas czesania. Wśród produktów tego typu można znaleźć także szczotki przeznaczone specjalnie do modelowania włosów podczas suszenia. W tym przypadku produkt również nie będzie miał charakterystycznego kształtu. Tu również można znaleźć taki produkt jak specjalna szczotka tangle teezer podróbki, która będzie znacznie tańsza niż oryginał.