Oczyszczanie organizmu olejem roślinnym

Oczyszczanie organizmu za pomocą oleju roślinnego to kuracja dedykowana osobom cierpiącym na różnorodne schorzenia zdrowotne. Bez przeszkód mogą z niej także korzystać osoby zdrowe w celach profilaktycznych. Kuracja ta znana jest od tysięcy lat, bo była stosowana już w medycynie ajurwedyjskiej. W obecnych czasach oczyszczanie olejem promuje także dobrze znany w Polsce Michał Tombak.

Jak przeprowadzić płukanie olejem roślinnym?

Sam zabieg wykonywania oczyszczenia olejem jest bardzo prosty. Każdego dnia rano, na czczo należy wziąć do ust 1 łyżeczkę oleju roślinnego: słonecznikowego albo kokosowego i przez okres około 20 minut ssać olej, wykonując delikatne ruchy podobne do płukania jamy ustnej po myciu zębów. Jest niezmiernie ważne, aby nie połykać oleju bo znajduje się w nim mnóstwo zarazków. Po zakończeniu ssania oleju należy go wypluć najlepiej na ręcznik papierowy i wyrzucić do śmieci. Od razu po tym płuczemy usta ciepłą woda i myjemy zęby. Taki zabieg warto wykonywać przez kilka tygodni, najlepiej codziennie. Płukanie może też być robione wieczorem, jednak kilka godzin po spożyciu ostatniego posiłku.

Na czym polega mechanizm oczyszczania?

W jamie ustnej znajduje się całe mnóstwo zarazków. Szczególnie dużo jest ich w kieszeniach przyzębowych oraz na gardle i migdałkach. Olej roślinny ma tę właściwość, że w procesie płukania przyczepiają się do niego wszelkie zarazki i toksyny, dzięki czemu można je usunąć z organizmu. Gdy olej połączy się ze śliną uaktywniane są enzymy, które mają umiejętność pochłaniania grzybów i toksyn. W czasie 20 minut przez naszą jamę ustną przepłynąć może nawet kilka litrów krwi. Olej będąc absorbentem zwabi do siebie substancje toksyczne a dzięki temu krew zostanie oczyszczona.

Na co pomaga oczyszczanie olejem?

Okazuje się, że płukanie ust olejem pomaga na bardzo dużo dolegliwości. Przede wszystkim jest pomocne przy problemach z anginą, migdałkami i zatokami. Bardzo dobrze robi to na stan jamy ustnej. Z czasem rozpuszczany jest kamień nazębny, ustępują krwawienia dziąseł. Ssanie oleju wybiela zęby i sprawia, że oddech staje się świeższy. Wielu pacjentów twierdzi także, że przybyło im energii, lepiej śpią, poprawił się stan cery. Jest także wiele osób, które twierdzą, że po tej kuracji znacznie zmniejszyły im się bóle migrenowe głowy. Mówi się także o tym, że detoksykacja spowoduje zmniejszenie egzemy, zniweluje bóle stawowe oraz stanowi działanie profilaktyczne dla układów oddechowego, pokarmowego i krążeniowego.