Jak zadbać o stopy w domu? Pedicure w domu. Domowy pedicure krok po kroku

Wiele kobiet, które chcą mieć piękne stopy, decyduje się na odwiedzenie specjalistki od pedicure. Jednak podstawowe czynności związane z profesjonalnym malowaniem paznokci można wykonać również w domu. W jaki sposób wykonać domowy pedicure krok po kroku nie mając jednocześnie specjalistycznych przyrządów?

pedicure w domu

Malowanie paznokci nie musi być trudne. Należy jednak przygotować miskę do moczenia nóg, separator do palców, bazę pod lakier, standardowy kolorowy lakier oraz preparat utwardzający na wierzch (tak zwany top- coat lub przynajmniej dobry lakier bezbarwny). Na początku pedicure w domu wymaga przede wszystkim wymoczenia nóg w ciepłej wodzie. Gdy skóra odpowiednio namoknie można przystąpić do takich czynności jak zastosowanie tarki lub pumeksu. Należy bowiem pamiętać, że malowanie paznokci to tylko jeden z elementów pedicure. Obecnie wiadomo, że pumeks do stóp nie powinien mieć zbyt dużych porów. Lepsze są drobnoziarniste pumeksy, które nie będą powodowały, że skóra na stopach zacznie być bardzie zrogowaciała.

pedicure domowy krok po kroku

Jeśli natomiast problem już się pojawił, warto udać się do podologa, który jest w stanie poradzić sobie z problemem lepiej niż kosmetyczka. Po wykonaniu poprzednich czynności można przystępować do przycięcia paznokci oraz ich oszlifowania, najlepiej za pomocą papierowego lub szklanego pilnika. Należy pamiętać, aby przy obcinaniu paznokci nie wycinać ich brzegów. Takie działanie może zapoczątkować wrastanie paznokci. Zastosowanie metalowych narzędzi podczas pedicure czy też manicure powinno być ograniczone do minimum, ponieważ zazwyczaj tego typu przyrządy kaleczą płytkę paznokcia, co nie najlepiej wpływa na jej kondycję. Domowy pedicure krok po kroku również może być profesjonalny – po skończeniu wyżej wymienionych zabiegów dobrze jest znowu wymoczyć nogi. Tym razem jednak do ciepłej wody dobrze jest dodać nieco szamponu do włosów. Po osuszeniu stóp dobrze jest oczyścić płytkę paznokcia zmywaczem do paznokci. Warto pamiętać, że nawet w przypadku wykonywania pedicure w domu lepiej jest użyć preparatu, który nie zawiera acetonu. Obecnie środki z tą substancją zarezerwowane są jedynie do zmywania lakieru hybrydowego. Zastosowanie zmywacza zagwarantuje odpowiednią przyczepność lakieru, który nie utrzyma się zbyt długo, jeśli na płytce będzie jakakolwiek warstwa tłuszczu. Po nałożeniu separatora do palców można zdecydować się na nałożenie bazy. W przypadku, gdy jej nie ma, po prostu nakłada się lakier kolorowy. Konieczne jest nałożenie dwóch warstw koloru.

domowy pedicure krok po kroku

Należy to robić w odstępach, ponieważ złe zaschnięcie pierwszej warstwy zazwyczaj powoduje smugi. Nie należy przyspiesza procesu wysychania lakieru, jeśli pedicure ma być trwały. Zarówno stosowanie specjalnych preparatów, jak i suszenie paznokci poprzez moczenie ich w wodzie może spowodować, że lakier będzie mniej trwały. Zazwyczaj jeśli ktoś decyduje się na wykonywanie takiej czynności jak pedicure domowy krok po kroku zwraca jednak uwagę na trwałość swojej pracy. Po upewnieniu się, że lakier wysechł, można położyć ostatnią, bezbarwną warstwę.
Zastosowanie wyżej podanej instrukcji pedicure domowy krok po kroku nie zagwarantuje tak dobrego efektu jak wizyta u specjalisty. Jednak da satysfakcję z samodzielnie wykonanego zabiegu pielęgnacyjnego i dodającego paznokciom urody.