Jak skutecznie i trwale schudnąć?

Prowadzenie zdrowego i aktywnego stylu życia to sprawdzona recepta na poprawę samopoczucia. Właściwa dieta, wystarczająca ilość snu oraz regularne uprawianie różnych sportów pozwalają na utrzymanie pięknej i zgrabnej sylwetki. Choć dieta i zrzucanie wagi często kojarzą nam się przede wszystkim z wyrzeczeniami, w rzeczywistości istnieje kilka prostych sposobów na pozbycie się nadmiernych kilogramów. Oto kilka prostych tricków, które pozwolą Ci skutecznie i szybko schudnąć!

1. Jedz warzywa i owoce

Zdrowa, zbilansowana dieta powinna być bogata w warzywa i owoce. Nie musisz jednak żywić się wyłącznie niskokaloryczną sałatą! Z pomocą przychodzą pyszne sałatki warzywne z dodatkiem sera feta czy grillowanego mięsa, rozgrzewające warzywne lecza i pożywne zupy. Staraj się, by warzywa zajmowały przynajmniej połowę każdego posiłku.

2. Szukaj zdrowych zamienników

Nie musisz rezygnować z pieczywa, ulubionych makaronów, a nawet produktów mącznych i słodyczy. Staraj się jednak wybierać zdrowsze zamienniki m.in. pełnoziarniste chleby i makarony, domowe słodkości z zamiennikami cukru, własnoręcznie przygotowane pierogi pełne warzyw.

3. Zadbaj o nawodnienie

Dorosły człowiek powinien wypijać minimum 2 litry wody dziennie. Wartość ta jednak może zwiększać się w przypadku upalnych miesięcy oraz u osób o większej wadze. Możesz pić również soki warzywne, herbaty ziołowe oraz świeżo wyciśnięte soki z cytrusów. Unikaj napojów słodzonych, sklepowych soków i innych produktów o dużej zawartości cukru.

4. Pamiętaj o sporcie

Jeśli wcześniej nie uprawiałeś sportu początkowo możesz mieć niewielkie trudności. Nie warto się jednak zniechęcać! Na początku staraj się codziennie wykonywać minimum 10 tysięcy kroków (z pomocą przyjdą specjalne krokomierze na rękę lub aplikacje na telefon) oraz zagospodaruj czas na trzy lekkie, półgodzinne treningi w tygodniu. Warto również regularnie uprawiać sport na świeżym powietrzu – mogą to być szybkie marsze, jazda na rowerze, rodzinny wypad nad wodę, a nawet długie spacery.