Jakie korzyści niesie ze sobą mezoterapia?

Chociaż mezoterapia jest niezwykle popularna w Europie, jest mniej znana np. w Wielkiej Brytanii. Co jest zaskakujące, ponieważ może być stosowany do rozwiązywania szeregu problemów skórnych, w tym odwodnienia, cienkich linii, a nawet wypadania włosów.

Co to jest mezoterapia?

Mezoterapia to wyjątkowa mieszanka kwasu hialuronowego, która wykorzystuje składniki bioaktywne, takie jak przeciwutleniacze, enzymy naprawcze, peptydy, aminokwasy, roślinna toksyna botulinowa. Istnieje szereg produktów do mezoterapii, które często można łączyć w celu dotarcia do skóry jędrność, elastyczność i blask. Każda mieszanka jest dopasowana do Twojej skóry.

Mezoterapia korzyści. Mezoterapia małymi igłami podaje koktajl unikalnych składników do mezodermy (środkowej warstwy skóry). Te składniki są dostosowane do Ciebie i Twojej skóry, a unikalne mieszanki stymulują fibroblasty do wytwarzania większej ilości kwasu hialuronowego, kolagenu i elastyny (w zależności od potrzeb Twojej skóry), pozostawiając bardziej nawilżoną skórę o odmłodzonej powierzchni i naturalnie wyglądającej twarzy.

Co może leczyć mezoterapia?

Dziś mezoterapia jest stosowana w leczeniu szeregu dolegliwości skórnych, w tym:
• odmłodzenie skóry
• wiotkość skóry
• cienie pod oczami
• redukcja trądziku
• redukowanie rozstępów
• redukowanie cellulitu
• napięcie luźną skórę
• rozjaśnianie skóry pigmentowanej
• leczenie łysienie, stan powodujący wypadanie włosów
Ideą mezoterapii jest to, że koryguje podstawowe problemy, takie jak słabe krążenie i stany zapalne, które powodują uszkodzenia skóry.

Jak przebiega mezoterapia?

Najczęściej salony kosmetyczne używają pistoletu U225 Meso Gun, który jest najbardziej zaawansowanym urządzeniem do mezoterapii na świecie. To płynnie wstrzykuje mezoterapię 3 mm pod skórę, co pozwala na wykonanie większej liczby zastrzyków i znacznie szybszy zabieg na całą twarz i szyję. Jest to również znacznie wygodniejsze niż tradycyjna technika ręcznych zastrzyków, co oznacza, że jest praktycznie bezbolesne.

Czy stosowanie w okolicy oczu jest bezpieczne?

U225 to idealny iniektor do twarzy, szczególnie w okolicach wrażliwych obszarów, takich jak oczy, nos i usta. Chociaż można go stosować na całym ciele. Tworzy tysiące mikroiniekcji, co gwarantuje wchłanianie produktu do warstw skóry, dla maksymalnych efektów.

W salonach kosmetycznych używają także RRS® HA Eyes. To implant śródskórny o specjalnej formule poprawiającej wygląd skóry wokół oczu. Zawiera wchłanialny kwas hialuronowy połączony z buforem ochronnym zawierającym witaminy i przeciwutleniacze. Oznacza to, że został specjalnie zaprojektowany, aby rozjaśniać cienie wokół oczu i rozjaśniać okolice oczu. To także:
• Zmniejsza opuchnięte oczy
• Daje gładki kontur oczu
• Zwiększa elastyczność skóry

Jakie rezultaty zobaczę?

Wyniki pojawiają się zwykle po sześciu zabiegach iz czasem rosną wraz z tworzeniem się nowego kolagenu i elastyny. Efekty są długotrwałe i zwykle utrzymują się około 12 miesięcy. Mezoterapia jako pojedynczy zabieg nie przyniesie trwałych efektów i początkowo zabiegi należy wykonywać co 1-2 tygodnie. Wstrzykując te wyjątkowe koktajle kwasu hialuronowego i witamin, mezoterapia wspomaga produkcję kolagenu i elastyny oraz stymuluje metabolizm skóry, dzięki czemu skóra jest zdrowsza i bardziej promienna.