Depilacja bez bólu – jak pozbyć się wrastających włosków?

Depilacja to nieodłączna część letnich miesięcy. Niestety, wielu z nas boryka się z problemem wrastających włosków w skórę, które nie tylko powodują nieatrakcyjne zaczerwienia i krostki, ale mogą nawet powodować przykre w skutkach stany zapalne. Przedstawiamy 5 sprawdzonych sposobów na wrastające włoski, dzięki którym Twoja skóra będzie gładka i piękna!

1. Złuszczaj naskórek

Przed każdą depilacją – bez względu na zastosowaną metodę – należy dokładnie pozbyć się zrogowaciałego, starego naskórka. Z pomocą przychodzą manualne peelingi, które doskonale oczyszczają i złuszczają skórę. Możemy wybierać rzadsze, drobnoziarniste peelingi przeznaczone do cery wrażliwej lub mocniejsze peelingi cukrowe. Szczególnie latem w sklepach znajdziemy mnóstwo różnych świeżych i owocowych kosmetyków zapachowych. Peelingi złuszczające możemy wykonać również w domu na bazie cukru i miodu lub suchych fusów z kawy.

2. Dobierz odpowiednią metodę depilacji

Nie każdy sposób usuwania zbędnego owłosienia jest uniwersalny i sprawdza się u każdego. Jeśli masz problem z wrastającymi włoskami zrezygnuj z używania maszynek do golenia, które pozostawiają ostre zakończenie włosków i sprzyjają ich wrastaniu w skórę. Możesz zdecydować się na usuwanie owłosienia przy pomocy pasty cukrowej, plastrów z woskiem lub depilatora. Alternatywą dla maszynek mogą być także kremy do depilacji.

3. Regularnie nawilżaj skórę

Sucha, podrażniona skóra zdecydowanie bardziej narażona jest na nieprzyjemne skutki depilacji. Staraj się codziennie smarować balsamem lub nawilżającym mleczkiem najbardziej narażone na wysuszenie partie skóry – w szczególności łydki, przedramiona i dekolt. Nawilżona i odżywiona skóra zdecydowanie lepiej zniesie wszelkie zabiegi, a tym również inwazyjne i podrażniające usuwanie owłosienia.

4. Stosuj odpowiednie kosmetyki

Jeśli masz duży problem z wzrastającymi włoskami pamiętaj, by stosować dobrej jakości produkty o hypoalergicznym składzie. Wrastające włoski powodują zaczerwienienia i ból, co oznacza łagodny stan zapalny. Nie należy wówczas używać kosmetyków, które mogą dodatkowo podrażniać skórę.

5. Wypróbuj apteczne maści

W dobrze zaopatrzonych aptekach z pewnością znajdziesz produkty (maści i żele) łagodzące, zmiękczające i chłodzące, które dodatkowo wykazują działanie przeciwzapalne. Jeśli już wystąpił u Ciebie problem z wrastającymi włoskami tego typu produkty przyniosą Ci natychmiastową ulgę i złagodzą nieprzyjemne objawy.