“Zdrowe” aplikacje- czyli aplikacje dla osób fit

Bycie fit nie jest tak łatwe jak mogłoby się wydawać – nie wystarczy jedynie ćwiczyć i zdrowo się odżywiać. To tylko część zdrowego stylu życia w skład którego wchodzi więcej elementów takich jak: regularne i dopasowane do swojego ciała ćwiczenia, zbilansowane i pełnowartościowe posiłki, jedzenie o stałych porach, wysypianie się ale także ciągłe nabywanie wiedzy o tym, jak żyć zdrowo i dbać o sylwetkę. Osoby chcące zgubić zbędne kilogramy często zapominają o tym, że sama dieta może nie wystarczyć. Na szczęście obecnie dysponujemy licznymi narzędziami, które znacząco upraszczają nasze dążenia do zdrowego stylu życia. Do takich narzędzi należą profesjonalne i łatwe w obsłudze aplikacje dostępne na smartfon i tablet. Poznaj 5 ulubionych fit aplikacji, dzięki którym będziesz żyć lepiej!

Fitify

Fitify to jedna z ciekawszych aplikacji jakie znajdziemy na polskim rynku. Aplikacja zawiera opisy setek ćwiczeń, które możemy wykonywać w domu. Wiele z nich wykonamy opierając się na masie własnego ciała bez dodatkowych przyrządów. Wszystkie ćwiczenia są starannie opisane w języku polskim. Ponadto możemy korzystać z gotowych planów treningowych oraz opracowywać własne. Aplikacja działa w trybie offline, zawiera również kilkadziesiąt wbudowanych treningów oraz filmy demonstracyjne w jakości HD.

Fitatu

Niewątpliwie bardzo ważna aplikacja umożliwiająca liczenie kalorii, prowadzenie dziennika odżywiania czy ułożenie właściwego jadłospisu/diety uwzględniających preferencje żywieniowe. Aplikacja umożliwia również sprawdzanie wartości odżywczej poszczególnych produktów czy dań gotowych. Aplikacja zawiera również bazę przepisów kulinarnych – to przydatne szczególnie gdy chcemy zjeść coś zdrowego i szukamy inspiracji – a także bazę wymienników węglowodanowych co jest szczególnie przydatne dla diabetyków.

Google Fit

Aplikacja od Google pomaga monitorować stan naszego zdrowia, liczbę wykonanych kroków, tętno i inne parametry. Może być używana na smartfonie ale też na smartwatchu. Aplikacja umożliwia ustawianie indywidualnych celów oraz dostęp do statystyk na bieżąco.

30 Dniowe Wyzwanie Fitness

Aplikacja ta umożliwia przejście trzydziestodniowego treningu dzięki któremu zrzucimy zbędne kilogramy, poprawimy własną kondycję i poczujemy się lepiej. Umożliwią to właściwie dobrane ćwiczenia z wbudowanymi instrukcjami głosowymi i timerem. Również tutaj mamy dostęp do statystyk i możemy wyznaczać sobie cele.

Yazio

Kolejna aplikacja-licznik kalorii dzięki której możemy opracować skuteczną dietę wiedząc co jeść a czego zdecydowanie unikać. Umożliwia także liczenie kalorii i aktywności fizycznych, prowadzenie dziennika żywienia i wprowadzanie własnych posiłków oraz określanie ich wartości odżywczej.