Jak poradzić sobie z przesuszoną skórą? Sucha swędząca skóra

Okres od jesieni do wiosny jest bardzo trudny dla naszej skóry. Niekorzystne warunki atmosferyczne sprawiają, że nasza skóra staje się bardzo przesuszona. W efekcie, posiadamy naprawdę obolałe i swędzące dłonie, a często również twarz.

sucha swędząca skóra

Każdy, kto cierpiał z tego powodu wie, że sucha swędząca skóra potrafi być prawdziwym utrapieniem. Dlatego tak istotne jest, aby w szczególności w tym okresie zadbać o swój wygląd i zdrowie oraz kondycję skóry. Przede wszystkim, należy dobrze zbilansować dietę, aby dostarczać sobie wszelkich niezbędnych składników odżywczych, a także witamin i minerałów. Ponadto, ważne jest, aby regularnie nawadniać cały organizm, więc i znacznie więcej pić.

swędzące dłonie

Dodatkowo, sucha swędząca skóra bez wątpienia potrzebować będzie odpowiedniej pielęgnacji. Codzienne nawilżanie, odżywianie i regeneracja to absolutna podstawa. Swędzące dłonie przestaną aż tak silnie dokuczać, jeśli będą regularnie kremowane, a także zabezpieczane rękawiczkami, aby mróz, czy wiatr nie mogły podrażniać skóry i sprawiać, że będzie w jeszcze gorszym stanie i stanie się jeszcze bardziej bolesna i sucha.