Odessa i jej lotnisko

Wśród wielu miast, które bierze się pod uwagę, rozmyślając nad destynacją wakacyjnego wyjazdu, coraz częściej pojawia się Odessa, jedno z najpiękniejszych miast Ukrainy, które przyciąga z każdym rokiem więcej turystów. Jak najlepiej się do niego dostać? Oczywiście korzystając z przelotu samolotem. Czy jednak lotnisko w Odessie będzie przyjazne? Wątpliwości można bardzo szybko rozwiać.

Ku Perle Morza Czarnego

Odessa jest miastem o wielowiekowej historii. To trzecie pod względem powierzchni miasto Ukrainy, które od lat przyciąga do siebie turystów. Położona nad brzegiem Morza Czarnego oferuje długie, piaszczyste plaże, jak i liczne zabytki – jej symbolem są Schody Potiomkinowskie mające 192 stopnie. Lotnisko w Odessie jest zlokalizowane w jej południowo-zachodniej części, od centrum dzieli je około 7,5 kilometra. Obsługuje ono loty z i do krajów takich jak Ryga, Wiedeń, Praga, Tel Awiw, Warna, Sankt Petersburg, Warszawa. Łącznie można podróżować z niego do 22 miast w 16 krajach. Lotnisko to może być miejscem przesiadki lub też celem podróży lotniczej.

Wszelkie informacje o lotach samolotów lądujących na Odessa lotnisko można znaleźć także na polskich stronach i w ten sposób świadomie zaplanować sobie podróż do tego miasta.

Z lotniska do centrum

Odessa to miasto, w którym człowiek chce spędzić kilka chwil, zobaczyć je, poczuć jego klimat i dać się zauroczyć Perle Morza Czarnego. Chcąc z lotniska udać się do centrum, pod uwagę wziąć należy środek transportu, cenę za usługę oraz czas, jaki zajmie dotarcie spod lotniska do centrum miasta. Jeśli też ceni się wygodę w podróży, również można wziąć ją pod uwagę jako jedno z kryteriów wyboru.

Najczęstszymi wyborami jest wypożyczenie samochodu – tuż przy lotnisku można bowiem znaleźć kilka wypożyczalni – skorzystanie z komunikacji miejskiej czy też podróż taksówką. Ich postój także znajduje się tuż przed lotniskiem, nie trzeba więc spędzać dużo czasu na poszukiwaniach. Ceny za przejazdy różnią się w zależności od wybranego środka transportu.