3 sposoby na unikanie bezsenności

Z pewnością wielu z nas zdarzało się obudzić z ogromnym poczuciem niewyspania. Bardzo często zrzucamy to na przypadek i nie analizujemy przyczyn takiego stanu rzeczy. Zapominamy o tym, co jedliśmy zanim zasnęliśmy, kiedy jedliśmy oraz o tym, czy dostarczyliśmy naszemu organizmowi wiele tlenu, dzięki któremu mogliśmy łatwiej zasnąć. W poniższym artykule przedstawimy wam 3 sposoby na walkę z bezsennością.

Co robić by się nie męczyć w nocy

Sposób na dobry sen? Proszę bardzo, nawet damy Ci trzy. Zanim zaczniemy Ci podawać gotowe rozwiązania, to pamiętaj, że takie czynniki jak stres, który jest wszechobecny czy to w pracy czy studiach ma przełożenie na Twój sen. Aby nie męczyć się w nocy czy kolejnego dnia zadbaj o to, by Twój sen był regularny i staraj się unikać drzemek kolejnego dnia – one tylko pogłębią problemy z snem, ponieważ zaśnięcie będzie o wiele trudniejsze i przede wszystkim zaburzysz biorytm swojego organizmu.

Aktywność fizyczna to sposób, którego nie warto pominąć. Dbanie o nasze ciało jest elementem zdrowia, a gdy mamy rodzinę, bądź dążymy do jej założenia to chcemy cieszyć się obecnością wśród niej jak najdłużej. Ruszanie się w wielu formach: od spaceru, poprzez chodzenie na basen czy do sauny, aż do zwykłych spacerów to tylko jedne z wielu sposobów aktywności. Gdy człowiek jest coraz starszy, to ta aktywność już nie jest tak wysoka jak w przypadku gdy jesteśmy młodsi, a i liczba godzin snu, której potrzebujemy mniejsza, ale aby dbać o swoje zdrowie trzeba zachowywać minimum, które musimy “przespać”, czyli 8h dziennie. Pamiętajmy jednak, że aktywność fizyczna nie powinna mieć miejsca tuż przed naszym snem, tylko na parę godzin zanim położymy się spać. Organizm potrzebuje wypoczynku i nadmiernie wyczerpanie organizmu nie pomoże w odpowiednim wyspaniu się i funkcjonowaniu kolejnego dnia.

Natura przychodzi z pomocą i możesz stosować takie napary jak: melisa, kozłek lekarski czy rumianek. Oczywiście, te rozwiązanie ma jedną wadę, która nie jest wielka, ale jednak wymaga zainwestowania pieniędzy, jednak w cenie wina, bądź dobrego piwa możemy kupić opakowanie z saszetkami ziół pomagających nam w walce z bezsennością