Jak domowym sposobem wspomóc przemianę materii?

Tyle się dziś słyszy o wspaniałych lekach czy suplementach wspomagających trawienie i innych podobnych specyfikach… Trzeba jednak wziąć pod uwagę, iż to wszystko zwykle jest stworzone chemicznie, w dodatku często kosztuje niemałe pieniądze. Doskonałym pomysłem jest więc powrót do domowych sposobów naszych babć, jakim są zioła przyspieszające metabolizm . Oto kilka z nich.

Pokrzywa

Pokrzywa rośnie niemalże na każdej łące i często przechodząc obok należy zwrócić szczególną uwagę żeby przypadkiem się nią nie poparzyć. Poparzenie tą rośliną być może nie jest zbyt przyjemne, natomiast ma ona mnóstwo dobroczynnych właściwości. Między innymi wzmacnia odporność, łagodzi bóle reumatyczne czy działa antyalergicznie, ale również wspomaga odchudzanie przyspieszając metabolizm. Można pić ją jako herbatę czy zastosować
ją w kuchni na przykład gotując z niej zupę.

 

Koper włoski

Szczególnie znana jest nam herbatka z kopru włoskiego przyrządzana małym dzieciom na kolki i bóle brzuszka. Koper ma jednak wiele innych działań leczniczych. Przede wszystkim, tak jak już zostało wspomniane, łagodzi dolegliwości ze strony układu pokarmowego, skutecznie przyspiesza metabolizm, a nawet znajduje swoje zastosowanie przy przeziębieniach. Szczególnie polecany jest jako dodatek do zup, sosów czy też wielu innych potraw.

Morwa biała

Morwa biała być może nie jest aż tak znana jak koper czy pokrzywa, natomiast jej właściwości zdecydowanie dorównują pozostałym. Morwa biała może pomóc w walce z przebarwieniami skóry czy też miażdżycą, ale też łatwo pozwala zredukować masę ciała. Dzięki temu, iż morwa skutecznie przyspiesza metabolizm, możemy wspomagać się nią lecząc otyłość czy po prostu chcąc wysmuklić sylwetkę.

Matka Natura sprezentowała nam wiele naturalnych leków czy nawet antybiotyków. To tylko od nas zależy teraz, czy będziemy z nich korzystać, czy jednak wybierzemy te stworzone przez człowieka. Chociaż nawet korzystając z dobrodziejstw medycyny, warto jest również czerpać korzyść z naturalnych środków wspomagając nimi pracę naszego organizmu.